Cynkomet daje pracę i nie zwalnia tempa


Cynkomet daje pracę i nie zwalnia tempa
2021-05-19
Producent maszyn rolniczych CynkoMet z Czarnej Białostockiej ma za sobą dobry początek roku – firma zwiększyła sprzedaż maszyn o 27 proc. i szuka pracowników, by sprostać rosnącej liczbie zamówień.

Producent maszyn rolniczych CynkoMet z Czarnej Białostockiej ma za sobą dobry początek roku – firma zwiększyła sprzedaż maszyn o 27 proc. i szuka pracowników, by sprostać rosnącej liczbie zamówień. 

Przeczytaj również:

 - Obawialiśmy się, że trwająca już ponad rok rynkowa niepewność, związana z pandemią odbije się na wynikach spółki – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes CynkoMet. – Jednak początek bieżącego roku był lepszy, niż się spodziewaliśmy. W czterech pierwszych miesiącach zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, a sprzedaż samych maszyn rolniczych wzrosła o 27 proc. Dlatego można zauważyć, że rolnictwo to jedna z niewielu gałęzi gospodarki, która w mniejszy sposób odczuła negatywny wpływ pandemii. Nadal też sprawdza się i przynosi efekty nasza strategia działania – wsłuchiwanie się w potrzeby rynku i naszych klientów - dotyczy się to zarówno maszyn rolniczych, jak i cynkowni, która realizuje coraz to nowe projekty.

Potrzebne ręce do pracy

W związku z rosnącą liczbą zamówień i zwiększającym się wolumenem produkcji  CynkoMet prowadzi rekrutację nowych pracowników, m.in. na stanowiska mistrza produkcji, operatorów maszyn CNC, magazynierów i pracowników montażu maszyn rolniczych, a także specjalisty ds. sprzedaży części zamiennych i ds. zaopatrzenia. Pracodawca oferuje kandydatom różnorodne kursy i indywidualne szkolenia, stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę, wynagrodzenie stosowne do umiejętności i doświadczenia, premie i fundusz socjalny (szczegóły na stronie www.cynkomet.pl, w zakładce „kariera”).

Obecnie CynkoMet zatrudnia ok. 300 osób w swoich oddziałach w Czarnej Białostockiej i w Wyszkowie. Jest właścicielem największej w regionie cynkowni ogniowej, a także cynkowni ogniowej i wirowej, zlokalizowanej w Wyszkowie. Pracownicy znajdą zatrudnienie m.in. w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy, przystosowanym do wytwarzania prototypów oraz serii próbnych innowacyjnych maszyn rolniczych i ich testowania.

Nowe maszyny i eksport 

Nowi pracownicy są niezbędni by sprostać kolejnym wyzwaniom i planom firmy - rok 2021 to rok premiery rozrzutników samozaładowawczych i innowacyjnej maszyn – dedykowanego dla średnich gospodarstw rozrzutnika, o wyjątkowych parametrach i możliwościach, który ma być hitem tego sezonu. Nadal też priorytetem jest kontynuacja polityki proeksportowej i dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych, wciąż utrudniona z powodu pandemicznych ograniczeń.

- Trudno będzie przebić ponad 50-procentowy wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych z roku ubiegłego, ale z optymizmem patrzymy na rosnące zainteresowanie maszynami CynkoMet w Niemczech, Czechach a także w Szwajcarii i Austrii – mówi Mariusz Dąbrowski. - Wykorzystujemy tę koniunkturę i liczymy na ok. 20-proc. wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne, jednocześnie umacniając swoją pozycję na rynku krajowym. To daje nam nadzieję na realizację tegorocznych celów i myślę, że na początku roku 2022 znów będziemy potrzebować rąk do pracy.

 Nadesłał:

Marzenas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl