Do 200 tys. zł dofinansowania dla gmin z Mazowsza na zakup m.in zamiatarek myjących ulice na mokro


Do 200 tys. zł dofinansowania dla gmin z Mazowsza na zakup m.in zamiatarek myjących ulice na mokro
2023-11-09
„Mazowsze dla czystego powietrza 2023” to program, w ramach którego wszystkie gminy z Mazowsza mogą wnioskować w terminie do 15 listopada br. o kwotę nawet do 200 tys. zł.

„Mazowsze dla czystego powietrza 2023” to program, w ramach którego wszystkie gminy z Mazowsza mogą wnioskować w terminie do 15 listopada br. o niebagatelną kwotę nawet do 200 tys. zł. Dofinansowanie można uzyskać m.in. na zakup zamiatarek komunalnych, które pomogą całorocznie zadbać o czystość w gminie oraz jakość powietrza. Kärcher, renomowany dostawca rozwiązań czyszczących, w swojej ofercie posiada bogaty wybór tego typu maszyn, które spełniają wszelkie wymogi kwalifikujące je do programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”.

Przeczytaj również:

Wszystkie modele komunalnych nośników narzędzi oraz zamiatarek podciśnieniowych z możliwością mycia na mokro renomowanego producenta spełniają najwyższe normy emisji PM10 i PM2,5 – 4 gwiazdki w testach EUnited. Ekologiczne silniki spełniają najwyższe standardy i normy, takie jak Stage V i Euro 6c.

To wszystko sprawia, że zamiatarki podciśnieniowe z możliwością mycia na mokro kwalifikują się do inwestycji, które gminy z Mazowsza mogą realizować w ramach programu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kompaktowe zamiatarki, jak na przykład MIC 35 – maszyna do całorocznych zastosowań, którą charakteryzuje kompaktowa konstrukcja i niezawodność.

Ile wynosi dotacja?

Dotacja wynosi do 75% kosztów kwalifikowanych, czyli maksymalnie 200 tys. zł. Wsparcie wypłacane jest „z dołu”, na podstawie umowy po zrealizowaniu zadania.

Kto może składać wnioski?

Wnioski składać mogą uprawnione gminy z terenu województwa mazowieckiego. W ramach naboru składać można dwa wnioski, każdy na odrębne zadanie.

Wyjątkiem są miasta Radom, Siedlce, Płock, Ostrołęka oraz Ciechanów, które mogą złożyć trzy wnioski. Warszawa może złożyć dwa wnioski na projekty ogólnomiejskie oraz dziewięć na zadania realizowane przez dzielnice. Warto skorzystać z nadarzającej się okazji i zadbać o komfort i zdrowie mieszkańców swojej gminy i złożyć wniosek na zakup tych bezkonkurencyjnych zamiatarek.

Więcej na temat portfolio maszyn komunalnych Kärcher oraz o programie „Zdrowe powietrze dla Mazowsza 2023” dostępne na stronach:

https://www.kaercher.com/pl/professional/urzadzenia-komunalne/zamiatarki-dla-czystego-powietrza-na-mazowszu.html

https://www.kaercher.com/pl/professional/urzadzenia-komunalne.html

 

Natomiast szczegóły programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023” znajdują się pod poniższym adresem:

https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/ekologia-i-srodowisko/mazowsze-dla-czystego-powietrza-2023/Nadesłał:

zuzkrzew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl