Firma norelem wprowadza na rynek asortyment liniowych prowadnic rolkowych


2024-06-26
Prowadnice liniowe odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu płynnego ruchu o niskim tarciu w branży transportowej, opakowaniowej oraz przetwórstwa spożywczego.
Przeczytaj również:
Prowadnice liniowe odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu płynnego ruchu o niskim tarciu w branży transportowej, opakowaniowej oraz przetwórstwa spożywczego. Z tego powodu producent komponentów standardowych, firma norelem, opracowała cztery wyspecjalizowane linie prowadnic rolkowych dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników przemysłowych, które zapewniają niezawodność, niskie koszty utrzymania i elastyczną funkcjonalność.
 


Angażując się w opracowanie innowacyjnych rozwiązań, firma norelem zaprojektowała szyny prowadnic liniowych tak, aby spełniać różnorodne wymagania montażu i aplikacji. Komponenty te płynnie integrują się z wózkami prowadnic rolkowych, które stanowią ich uzupełnienie, co podkreśla jakość i możliwości adaptacji nowej oferty producenta. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli norelem gwarantuje, że każdy wózek prowadnicy rolkowej jest dostosowany do indywidualnych potrzeb, zapewniając optymalną precyzję i wydajność.

Oferta obejmuje proste listwy prowadnic liniowych (21355), które podkreślają płynność i niezawodność ruchu liniowego. Są one dostępne w standardowych długościach 500, 1000 i 2000 mm (na życzenie można je przedłużyć do 4000 mm), oferując wszechstronne opcje montażu od góry i kompatybilność z wózkami prowadnic rolkowych, co zapewnia płynny ruch i znaczną nośność. Nowe szyny, idealne do zastosowań transportowych, takich jak drzwi wewnętrzne na statkach i w pociągach, zapewniają cichą i niezawodną pracę, jednocześnie zwiększając wydajność i komfort.

Dostępne są również zakrzywione szyny prowadnic liniowych (21356) przeznaczone do zastosowań, w których ruch po linii prostej nie jest możliwy. Zapewniają one elastyczność poruszania się po wstępnie zdefiniowanych krzywych i optymalizację przestrzeni w ograniczonym środowisku pracy. Komponenty te są dostosowane do złożonych profili ruchu niezbędnych w precyzyjnych zastosowaniach, takich jak obróbka CNC i drukowanie 3D, zapewniając dokładność i powtarzalność przemieszczania się wzdłuż zakrzywionych ścieżek.

Wózki rolkowe stanowią uzupełnienie oferty szyn do prowadnic liniowych. Wózek do prostych szyn prowadnic liniowych (21350) kompensuje odchyłki o około 0,05 mm, co jest idealną wartością dla zachowania standardów higieny i bezpieczeństwa. Z kolei wózek rolkowy do prowadnic liniowych (21351) zwiększa wszechstronność dzięki zakresowi tolerancji o wartości 0,5 mm, co jest optymalną wartością dla przemysłu opakowaniowego, ponieważ dzięki temu nadaje się on do poruszania się po prostych, jak i zakrzywionych szynach, umożliwiając wydajny i precyzyjny transport produktów.

Wózki te wyróżniają się wydajnością, mogąc pochwalić się maksymalnym przyspieszeniem 50 m/s² i prędkością przesuwu do 5 m/s. Dzięki jednostronnemu mechanizmowi napięcia wstępnego elementy te dopasowują się do konturów szyn, zapewniając jednolity przesuw, ograniczając zużycie w czasie i upraszczając montaż. Produkty te eliminują również potrzebę dopasowywania rolek do szerokości szyny za pomocą mimośrodowego sworznia, gwarantując płynny, pozbawiony poślizgu ruch i usprawniając procesy.

Mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem: „Rozszerzony asortyment prowadnic liniowych rolkowych został zaprojektowany tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania nowoczesnych zastosowań przemysłowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o pakowanie, przetwarzanie żywności czy transport, prowadnice te zapewniają niezrównaną precyzję, niezawodność i łatwość obsługi, co podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań zwiększających wydajność operacyjną i trwałość.”

Liniowe prowadnice rolkowe firmy gwarantują płynny ruch i optymalną wydajność w różnorodnych branżach, dzięki czemu firmy mogą być pewne swoich rozwiązań w zakresie ruchu liniowego.

Aby odkryć nową gamę liniowych prowadnic rolkowych norelem i znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego zastosowania wystarczy odwiedzić stronę internetową www.norelem.pl/pl/

 


O firmie norelem
Firma norelem produkuje i dostarcza części oraz komponenty dla branży budowy maszyn od ponad 65 lat. Stale rozszerzając portfolio swoich produktów, norelem dostarcza obecnie ponad 100 000 wysokiej jakości standardowych komponentów do budowy maszyn i automatyzacji. Wprowadzając co miesiąc nowe produkty na rynek oraz gwarantując szybkie i niezawodne terminy dostaw, firma norelem rozumie dynamiczny charakter branży inżynieryjnej. Ponadto norelem posiada 12 stacjonarnych lokalizacji na całym świecie, dzięki czemu klienci na miejscu mogą zawsze liczyć na wsparcie techniczne ze strony wykwalifikowanego personelu.

Korzystając ze sklepu internetowego norelem, klienci mogą w każdej chwili wygodnie zamówić części standardowe. Za pomocą portalu użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do obszernych danych CAD firmy norelem, co zapewnia sprawne projektowanie i znaczną oszczędność czasu przy określaniu specyfikacji produktów. Dane te ułatwiają integrację produktu z procesem projektowania przy zachowaniu dokładności, dzięki czemu klienci nie muszą już od zera wykonywać ręcznie rysunków technicznych komponentów.

Inicjatywa AKADEMIA norelem, która wykracza poza rolę tylko producenta i dostawcy, stanowi zobowiązanie firmy do kształtowania przyszłości inżynierii. Studenci i profesjonaliści, mając zapewniony dostęp do wiedzy eksperckiej z zakresu inżynierii, projektowania i produkcji, mogą znaleźć szereg zasobów online, artykułów technicznych i seminariów internetowych, a także zarezerwować ShowTruck’a AKADEMII, który podróżując po Europie, zapewnia więcej nauki praktycznej.

 


Nadesłał:

hazephase

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl