Sklep oczami klienta: kluczowe elementy audytu sprzedażowego


Sklep oczami klienta: kluczowe elementy audytu sprzedażowego
2023-09-25
W obliczu rosnącej konkurencji na rynku detalicznym, audyty sprzedażowe stanowią niezawodne narzędzie w rękach przedsiębiorców. Ich celem nie jest jedynie zwiększenie obrotów, ale również podniesienie jakości doświadczenia zakupowego klientów. Wnikliwe analizy skupiają się na detalach, szczególnie na komunikacji, prezentacji asortymentu oraz rozmieszczeniu produktów. Doktor Marek Borowiński, ekspert w tej dziedzinie, podkreśla wagę spojrzenia na sklep oczami kupującego. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu nieocenionemu narzędziu oraz poznamy perspektywę eksperta, który wzbogacił swoje doświadczenia o amerykańskie praktyki, by wspierać rodzimych przedsiębiorców w osiąganiu sukcesu na konkurencyjnym rynku handlowym.

Odkrywanie potencjału sklepów

Przeczytaj również:

Audyty sprzedażowe stanowią fundament sukcesu dla właścicieli sklepów detalicznych. Ich głównym celem jest nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także podniesienie jakości doświadczenia zakupowego klientów. Dobrze zrobiony audyt nie ogranicza się jedynie do analizy liczbowych wskaźników, lecz wnikliwej analizie każdego detalu, skupiając szczególną uwagę na komunikacji w sklepie, prezentacji asortymentu oraz rozmieszczeniu produktów na półkach. Jak zauważa doktor Borowiński:

„Podchodzę do analizy sklepu oczami kupującego, starannie badając każdy element, który może mieć wpływ na jakość jego doświadczenia zakupowego. Ponadto, jako ekspert dokładnie oceniam strategię marketingową sklepu, zapewniając, że miejsca ekspozycji są odpowiednio dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów."

Sklep w oczach klienta

Audyty, przeprowadzane przez doktora Marka Borowińskiego, stanowią niezastąpione narzędzie dla właścicieli sklepów, którzy pragną wzmocnić swoją pozycję na rynku. Poprawa komunikacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej sklepu, strategiczne rozmieszczenie asortymentu oraz umiejętne ułożenie towarów przy kasie to tylko niektóre z elementów, które wpływają na wzrost obrotów."Wartością audytu jest nie tylko analiza samego sklepu, ale również analiza sklepu z perspektywy klienta. To pozwala na lepsze zrozumienie, jakie czynniki wpływają na jakość doświadczenia zakupowego, a co za tym idzie, na efektywność sprzedaży." - mówi Doktor Marek Borowiński

Amerykańskie doświadczenia w polskiej odsłonie

Doktor Marek Borowiński spędził ostatni rok w Stanach Zjednoczonych co zaowocowało niezwykłym rozwojem jego wiedzy i umiejętności. Adaptując amerykańskie rozwiązania do specyfiki polskiego rynku oraz oczekiwań konsumentów, skupia się na wsparciu rodzimych przedsiębiorców. Jego bogate doświadczenie w przeprowadzaniu audytów, zbudowane na latach praktyki, stanowi solidne fundamenty w jego profesjonalnej działalności. Pomoc, jaką oferuje, obejmuje setki sklepów, a głównym celem jest osiągnięcie sukcesu przez polskich przedsiębiorców. W trakcie pobytu w USA, pozyskał nowe perspektywy w zakresie komunikacji z klientami oraz strategii sprzedażowych.

„To doświadczenie w Stanach Zjednoczonych na zawsze zmieniło moje podejście do optymalizacji sklepów. Nowe techniki i strategie, które poznałem, są teraz w pełni wykorzystywane, by pomóc właścicielom sklepów w Polsce osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe." - podkreśla Doktor Borowiński

Najbliższe spotkanie z ekspertem

W nadchodzących tygodniach doktor Borowiński będzie aktywnie uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach dedykowanych sektorowi handlowemu, takich jak prestiżowe targi Retail Show w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja dla wszystkich zainteresowanych podniesieniem efektywności swoich sklepów oraz doskonaleniem strategii sprzedażowych. Nie będzie on jedynie uczestnikiem targów, ale także poprowadzi liczne szkolenia i konferencje, w których będzie dzielić się bogatą wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu optymalizacji działalności handlowej.Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl