AKADEMIA AGRIHANDLER – pierwsze wyniki z prowadzonych badań i analiz!


AKADEMIA AGRIHANDLER – pierwsze wyniki z prowadzonych badań i analiz!
2022-08-08
Nawożenie jest jednym z najważniejszych czynników plonotwórczych. Mało osób zdaje sobie sprawę, że dobór odpowiedniego środka i jego ilości jest powiązana z glebą, której składniki pokarmowe, a także odczyny PH bywają różne.

Dzięki analizie ziemi, wiemy w jakiej jest ona kondycji, co przekłada się na odpowiedni dobór nawozu. Nawożenie gleby „na oko” bywa ryzykowne. Nadmierny nawóz oznacza straty finansowe dla rolnika, a także negatywne skutki dla środowiska.

Przeczytaj również:

Akademia Agrihandler – pierwszy taki projekt w Polsce

Twórcą i pomysłodawcą Akademii jest firma Agrihandler, która od ponad 30 lat skutecznie działa jako dealer i dystrybutor maszyn rolniczych. W swoim portfolio posiada park maszynowy takich marek jak: JCB, Steyr,  Schuitemaker, Evers Agro, CHD Efting Horizon, Elho  czy Veenhuis. Agrihandler znając doskonale potrzeby branży i mając na uwadze ciągły rozwój oraz poszukiwanie najskuteczniejszych rozwiązań dla rolnictwa stworzyło innowacyjny projekt – Akademię Agrihandler.

Głównym założeniem projektu jest zmniejszenie kosztów produkcji mleka, poprawa jakości gleby
oraz zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii pielęgnacji użytków zielonych.
Trzyletni projekt realizowany jest na użytkach zielonych
w Polanowicach (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Łodygowie – (woj. warmińsko-mazurskie). Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski (Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska), który jednocześnie koordynuję przebieg badań terenowych i laboratoryjnych.

Wyniki pierwszych badań są już dostępne. Dotyczą one analiz glebowych trwałych użytków zielonych oraz składu chemicznego płynnych nawozów naturalnych stosowanych w doglebowej aplikacji. Wejdź na stronę www.akademiaagrihandler.pl  i zapoznaj się z najnowszymi wynikami.

 

„W procesie doświadczalnym Akademii Agrihandler chcieliśmy zbadać wpływ zastosowania różnych kombinacji unikalnych technologii pielęgnacji na jakość ilość i skład trawy. Te parametry mają bowiem kluczowe znaczenie dla składu paszy, a w konsekwencji przekładają się bezpośrednio na koszty produkcji mleka. Mamy już pierwsze wyniki podejmowanych przez nas działań oraz ich wpływu na plon. To niezwykle istotne dane, które pozwalają nam zweryfikować postawione tezy jak i sprawdzić efektywność wykonywanych bezpośrednio na polach zabiegów. Tak duży projekt wymaga zaangażowania wielu osób, sprzętu i narzędzi – dzięki którym wiemy o wiele więcej na temat użytków zielonych i ich jakościowego wykorzystywania.” - Aleksander Muss – Dyrektor Handlowy Agrihandler.

 

Działania w ramach Akademia Agrihandler nie zwalniają tempa. Przed nami kolejny, sierpniowy pokos traw i następne analizy. O nowych wynikach będziemy informować na stronie internetowej www.akademiaagrihandler.plNadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl